VZHLED

16.08.2014 13:06

Vzhled
Ragdollové jsou velké, masivně stavěné kočky s dlouhým dobře osvaleným tělem. Zevnějškem připomínají birmu, mají však širší hrudník, masivnější zadní část těla a silnější nohy.
x Hlava je posazena na krátkém, ale silném krku. Hlava je klínovitá, střední velikosti a má dobře vyvinuté tváře a mohutnou bradu.Nos by měl vykazovat mírný oblouk v horní třetině. Uši jsou středně velké a mají široký kořen a zaoblené špičky.Jsou umístěny daleko od sebe a nakloněny mírně dopředu. Barva očí je vždy modrá, čím intenzivnější, tím lepší.Dospělý ragdoll má stejně široká ramena jako zadek. Zadní nohy jsou dobře osvalené a výše postavené než nohy přední. Ragdollové mají kulaté tlapky a mezi prsty jsou chomáčky chlupů. Dlouhý ocas má středně silný kořen a směrem ke konci se ztenčuje.Ocas je dobře osrstěný a huňatý.
Srst ragdollů je středně dlouhá.Standard požaduje měkkou a hedvábnou texturu.V oblasti krku je srst nejdelší a lemuje zevní obrys obličeje, což působí dojmem bryndáčku.
V oblasti obličeje je srst krátká a od konce hlavy se prodlužuje přes ramena směrem ke hřbetu. Po stranách, na břiše a na zadní části těla je srst středně dlouhá až dlouhá. Na předních nohách je spíše krátká.
Koťata ragdollů se však rodí zcela bílá, po dvou až pěti dnech se začnou vybarvovat. Barva těla ragdollů tmavne s přibývajícím věkem.
Vývoj ragdolla je pomalý. Až ve věku tří až čtyř let dosahují tělesné zralosti a stejně tak v tomto věku je teprve ukončen jeho barevný. Nádherně modré oči mají od narození. Kočky jsou nápadně menší než kocouři. Zatímco kocouři mohou vážit 7 - 9 kg, kočky dosahují váhy jen 4 - 7 kg.

—————

Zpět


Kontakt

Ragdoll Bandini CZ, chovatel. stanice

Moravská Huzová
Štěpánov
78313 u Olomouce


+420.602 708 061