ZNÁTE TO

03.12.2018 12:05

Dovolíte své kočce, aby chodila k Vám do postele a spala s Vámi? Pak byste měli vědět tohle!

Milovníci a majitelé koček pozor. Pouštíte svého chlupatého domácího kámoše do postele? Děláte velmi dobře. Tento zvyk   Vám může přinést mnoho plusů. S kočkou se můžete těšit,jak moc chcete v denních místnostech. No v noci Vám kočka ze své energie dá víc, než si umíte představit.

Magické vlastnosti kočky

Kočky přinášejí do rodiny a do domů hodně pozitivního,
 včetně energie a dobré nálady. A to nejen proto, že jsou milé, huňaté a mazlivé, ale i pro jejich zvláštní vlastnosti, které pramení z jejich povahy či duševní výbavy. Nikdo Vás nemůže přesvědčit, že pejsek je lepší mazlík než kočka, ale ani naopak. Pokud si však chcete brát zvíře do postele, pak si dobře promyslete, zda to bude pes nebo kočka.

Měli byste vědět

Kočka snižuje stres, uklidňuje nervy a odebírá negativní energii z člověka na sebe. Snižuje úzkost a obavy a na negativní emoce, či smutek reaguje u člověka velmi citlivě. Pomáhá procházet všemi zlými zážitky, včetně hněvu.
Majitelé koček mají lepší osobní život. Až 70 % mužů důvěřuje ženám, které vlastní kočky bezvýhradněji, než těm, které je nemají.
Komunikace s tak složitým zvířetem činí z jejich majitelů takříkajíc moudřejší lidí. Kočky vyžadují porozumění a dosáhnout ho je někdy pořádně náročné. Zvýšená emoční inteligence, kterou nabudete během života s kočkou, Vám pomůže zejména ve zlepšení komunikace a kontaktu s ostatními lidmi.
Říká se, že lidé chovající kočku, nemusí chodit tak často k lékaři. Léčivé schopnosti koček jsou známy již celé věky. K dispozici je dokonce i obor zvaný felinoterapie, která zkoumá účinky koček na lidský organismus.

„Kočkaři“ mají ve svém domácím miláčkovi vynikajícího přítele. Vědci z Británie v nejnovějším výzkumu zjistili, že přítomnost kočky v domácnosti s jedním členem je srovnatelná jako v partnerském svazku. Výsledkem výzkumu bylo, že kočky dokáží láskou a něhou nahradit člověka.
Kočky umí vycítit, kdo je slušný člověk. Nebudou věřit komukoliv. Jejich důvěru si musíte získat.
Kočka přivede Váš spánek k normálu. Dlouhodobě se kolem tohoto tvrzení vedly různé výzkumy, které nakonec dokázaly, že kočka má na odpočinek neuvěřitelný vliv. Po noci budete uvolnění a budete se cítit jako znovuzrození. Kočka vytáhne všechny negativní zážitky a emoce, a tak se nebudete probouzet vystresovaní a v napětí z dalšího dne.
Mnoho malých dětí má sklon k alergiím, které však přicházejí až ve vyšším věku. Doba je s sebou přináší a neumíme proti nim nijak bojovat. Pokud však chcete posílit imunitu svého dítěte, kupte mu kočku.

Je známo množství případů, kdy kočka zachránila člověku život. Vycítila totiž únik plynu, začátek požáru či jiné jevy, které člověk spatří až po určitém čase. Zvýšeným hlukem tak kočka upozornila své pány na nebezpečí.
V minulosti se kočky těšily oblibě, protože vyháněly z domů hlodavce. Dnes už tolik hlodavců v domech a bytech nemáme, ale přítomnost kočky pomůže vyhnat například i nepříjemný hmyz.

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Ragdoll Bandini CZ, chovatel. stanice

Moravská Huzová
Štěpánov
78313 u Olomouce


+420.602 708 061