Vyjádření k pomluvám a nepravdivým info paní Jehlářové

10.08.2018 12:21

Před dvěma dny jsem dala na FB fotky našich koťátek, ani ve snu by mě nenapadlo, že vyvolají tolik nenávisti a arogance .... Proč, proč píšete paní Jehlářová takovou spoustu pomluv, lží a polopravd, jen aby jste tu obyčejnou ženskou, která se o svoje kočky stará s láskou co nejvíce pošpinila ?? Ve všech profesích jsou normální lidé, ale i NADlidé..... . Byla jsem v šoku, když jsem si tu diskuzi pod těmi fotkami koťátek přečetla ..., hlavně jakou dostala nakládačku paní Tomášková za snahu o zastání, toto je ponížení člověka, to s Chovatelstvím nemá co společného.

Já to vezmu od začátku.   Před pár lety jsem objevila v atlasu koček, foto Ragdoll kočky a okamžitě se do ní zamilovala. V té době jsem již rok celodenně pečovala o bezmocnou maminku (86 let) a moje myšlenka byla, že by mi kočička s touto povahou mohla v mém smutku pomoct. Toto pochopí jen ten kdo musel svého rodiče mnoho měsíců krmit a přebalovat, toto jen pro upřesnění.    Koťátko jsem hledala pomocí inzerátů, absolutně tehdy neznalá nějakých množek ap., nikdy jsem se o toto nezajímala, vždy jsme měli doma jen venkovní kočky. Tehdy jsem odpověděla i na inzerát p. Jehlářové a popravdě jsem byla v šoku z ceny za kotě, já neměla ani ponětí, že se ty ceny takto pohybují. Samozřejmě jsem na to neměla, práci jsem opustila, abych pečovala o maminku. V jiném inzerátu mi paní nabídla kočičku Kattynku, protože se stěhovala do USA a chtěla ji najít staršího člověka, který na ni bude mít čas, že to je papírová, jsem se dozvěděla až při vyzvedávání.  Vše je podrobně popsané u této  kočičky už dávno, nic jsem nemazala a neupravovala : https://cms.ragdoll-bandini.webnode.cz/kocky/katty-arwen-lucky-amelie-bandini-cz/.  Kočka Katty ... všechna vyšetření jsem s ní absolvovala a vše se teprve učila, jako každý začatečník.  Chovatelka, milá příjemná paní Kratochvílová mi vysvětlila co to je množka a řekla mi, když mám papírovou kočku, tak mi pomůže se založením CHS, tak jsem se ocitla mezi chovateli. Vyhledala, vytiskla jsem si spoustu článků a učila se, ještě nemám tolik zkušeností co paní Jehlářová, tak dělám ty chyby.  Miluji kočky i koťátka a celý náš dům mají k dispozici, 10 různých  škrabadel, která jsou různě v každé místnosti, dvě voliéry, které milují, ano i místnosti pro bezpečnost koťátek, ale co je na tom špatného, že se mohou vydovádět v bezpečném prostředí, je to jistě větší místnost jako Vaše ložnice, jako když jdou děti do školky.  Ano jsou koťátka focena na různých škrabadlech, ale tam se přeci fotí nejlépe... Vy už prostě nevíte co by jste na mě zkritizovala, věřte mi, že to je neprofesionální. A že se známe osobně ?? na 2-3 výstavách jsme prohodily pár vět. Já vím, že nejsem tak sebevědomý a všeho znalý člověk jak Vy ani bych taková být nechtěla.

Ještě ke krytí, z kocoura Abaje se vyklubal krásný kocour, jeho příběh si zde také můžete přečíst. Už na jeho první výstavě mi bylo řečeno, že to bude nádherný silný kocour a je. Tak jak já byla kdysy vděčná za nakrytí mojí první Kattynky, tak on stejně nakryl několik cizích kočiček (některé se již kryly i podruhé,..), které jsou častěji z CHS od mojí kamarádky nebo z mého odchovu, opravdu to není tolik jak se to snažíte prezentovat. Jsou to chovatelky, které mají jen 1 chovnou kočičku a Krycího kocoura mít v bytě nemohou, nechtějí, vždy si předkládáme několik druhů testů. Skoro vždy je v Krycí smlouvě podmínka kastrace všech narozených koťátek před odchodem k novým majitelům, mohou odcházet jen na mazlíčky. Vše se radím s mojí poradkyní, chovatelkou, která mě k chovu přivedla má mnohaleté zkušenosti a i kočičku vhodnou do chovu mi poradí, nic nepráskám jak prezentujete. Ale je to u mě chovatelka s  jiným přístupem a charakterem, jiným způsobem jednání. Já každému kdo má od nás koťátko vždy poradím a odpovídám ve zprávách, pokud se ptají. 

Ještě jste také zmínila tři vrhy před třemi roky...., nikdo nemůže s jistotou vědět, když mladí kocouři poprve nakrývají, poprve kočky prvničky, že se všem zadaří, no a tak to bylo u nás. A že byly koťátka napřed v ohrádkách, co je na tom špatného, potom byly už všude. A pro mě ponaučení, že tolik najednou již nikdy, při tom mnoho chovatelů to tak mívá a nikdo se o ně nestará. GUMIČKY - jemné, měkké, volné, těm starším jsem je mnohokrát nasadila jen při focení (můj důvod), vždyť stejně by jste si našli jinou věc na kritiku, neškodné gumičky jsou jen záminka k vyvolání této agrese.  Klidně přiznávám, že jistě dělám chyby, vím že nejsem ten NADlidský chovatel, možná jen průměrný a možná ani to,  ale dělám to s láskou. Jen jsem trnem v oku člověku, který zde na FB má větší moc a ramena. NESNÁŠÍM KONFLIKTY, nechci se do těchto diskuzí zapojovat. Pro mě je mnohem důležitější spokojenost majitelů s koťátky od nás. Skoro o všech svých odchovech vím a vím, že jsou v dobrých rodinách a to je důležité. Často se mi hlásí lidé, ještě než se koťátka narodí nebo, když jsou ještě malinká a chápu Vás, to se neodpouští, tak proto to pošpinění a pomluvy ..., snaha lidi odradit.

Chápu Vás paní Jehlářová, je mnoho koťátek a velice špatně se v této době udávají (to tu vidíme u "některých" chovatelů), tak jste se rozhodla u fotek mojích koťátek, jednu obyčejnou chovatelku pošpinit a pošlapat. Aby toho nebylo málo tak, jste to zopakovala i u paní  TOMÁŠKOVÉ, která si dovolila se zastat a napsat svoji zkušenost s mojími odchovy. OPRAVDU SI MYSLÍTE, ŽE TOTO JE DOBRÁ VIZITKA NÁS CHOVATELŮ, takhle se špinit a očerňovat ??  NE, NE já s tímto jednáním nechci mít nic společného.         Nevím, že bych něco porušila a přesto jste mě zablokovala, PROČ ????

  Jen tak pro zajímavost, ukázka synů z vrhu A, od té jak Vy píšete " zhuntované " staré kočky Kattynky.

                 ARWEN je na Vysočině (kolem 9 kg) a ABAJ je u nás , mají zde necelé 2 roky

  A tady je ta Vámi nenáviděná " zhuntovaná " skoro 12-ti letá Kattynka, chodí na procházky po dvorku, je to máma těch kocourků nad ní

 

—————

Zpět


Kontakt

Ragdoll Bandini CZ, chovatel. stanice

Moravská Huzová
Štěpánov
78313


+420.602 708 061